17. dubna – KAPITÁN – končíme!

1.) Jaký je/byl váš oblíbený předmět ve škole (proč)?

Já bych to spíše otočil, aby to bylo kratší: Jaký předmět byl můj nejméně oblíbený? Chemie a ruština. (ale jak jsem byl později rád, když jsem jezdil na misijní výjezdy na Ukrajinu, že se bez problémů domluvím 🙂

2.) Na kterou akci s Plaváčkem nejraději vzpomínáte?

Tak to je opravdu zapeklitá otázka. Protože těch akcí byly stovky, některé, pravda, více vydařené, jiné méně. Jenže ona funguje tzv. selektivní paměť, která nám uchovává hlavně pozitivní vzpomínky, a ty špatné vytěsňuje, že jo. Přemýšlím, na které akci se mi NELÍBILO a fakt si nemohu žádnou vybavit. Ale ať jsem i trochu konkrétní, tak hodně rád vzpomínám na naše tábory, Potlachy a Zimní plavby. Například na tábor U Kapitána Nema, Robinsona a hlavně na Moravské bratry.

3.) Vzpomenete si na nějakou vtipnou situaci či hlášku z Plaváčku?

Ten oheň jsi zapálil na jednu sirku?! Ano, na jednu sirku a jednu svíčku….Nebo: To prase do poslední sekundy neví, že přišla jeho poslední hodinka! (Luboš na 1. Zimní plavbě)

4.) Kdo je vaším životním vzorem?

Helena Vondráčková! Ne, nebo si ještě někdo bude myslet, že to myslím vážně…Člověče já asi takové obvyklé životní vzory nemám (předpokládám, že Pan Ježíš se nepočítá). Mám však několik lidí, v jejichž přítomnosti rád pobývám, neboť jsou pro mě velmi inspirativní a motivující. Ale jejich jména vám asi nic neřeknou.

5.) Co vám v současné době nejvíce chybí?

Asi nic…Naopak, všeho mám rozhodně víc, než potřebuji

6.) Jak ses dostal/dostala do Plaváčku?

Založil jsem ho 🙂