5. dubna – HRON – „Asi si můžu dovolit říct, že patřím do té první vlny členů oddílu“

1.) Jaký je/byl váš oblíbený předmět ve škole (proč)? 

To je dobrá otázka. Nevím jestli jsem měl někdy nějaký konkrétní oblíbený předmět. Ze základy si moc nepamatuju, ale na střední mě bavily v podstatě všechny odborné. Bavil mě ten obor jako takový. (obor = technická zařízení budov)

2.) Na kterou akci s Plaváčkem nejraději vzpomínáte? 

Tohle bude znít jako strašné klišé, ale všechny. Byl to vždycky čas, kdy jsme trávili čas spolu s kamarády, se skvělými vedoucími, na skvělých místech a vždycky jsme zažívali nezapomenutelné věci. Musím ale říct, že na jednu akci jsem si teď nedávno vzpomněl. Narazil jsem na fotky z Potlachu a musím říct, že mi ukápla slza. Tohle je jedna z akcí na kterou bych se hned vrátil. Když jsem si vzpomněl na ty super lidi, tu atmosféru.  

3.) Vzpomenete si na nějakou vtipnou situaci či hlášku z Plaváčku? 

Ty mi dáváš. Vůbec si nevzpomínám. Snad jen na jednu a to když Ríša/Ampér „zahodil“ spacák a karimatky do Slezské Harty na táboře. Jinak asi nic moc.

4.) Kdo je vaším životním vzorem? 

Mám to různě. Záleží na oblasti. Co se týká oblasti oboru mojí práce tak jsou to lidi z oboru jejichž styl se mi líbí. Ale hlavním, životním, vzorem jsou rodiče. A jelikož jsem tak jaksi muž, tak je to taťka. Ať už jde o manželství, chování k manželce, řešení problémů, přemýšlení o věcech, nadhled nad věcmi, pracovní oblast – dělání toho co mě baví, pracovní nasazení, učení se nových, aktuálních věcí. O těchhle věcech bych mohl psát hodně ale myslím, že takhle to stačí.

5.) Co vám v současné době nejvíce chybí? 

Já naštěstí díky práci nemusím sedět doma a dost cestujeme, takže ven se dostanu, ale stejně mi chybí vyrazit si někam třeba na víkend se Stáňou (manželkou) nebo si zajít s kámošema někde sednout, pokecat. Už jsem se taky téměř rok neviděl s rodinou – babičkou, tetama. Ti mi taky chybí.

6.) Jak ses dostal/dostala do Plaváčku? 

Asi si můžu dovolit říct, že patřím do té první vlny členů oddílu. Bylo přede mnou pár jiných, ale společně s nimi patříme do toho počátečního jádra, které vzešlo z AC Frýdek-Místek. Začali jsme do oddílu postupně chodit všichni mladí.