Historie

Vodácký oddíl Plaváček byl založen 19. 9. 2002 ve Frýdku – Místku.

Založili ho dva tehdejší členové sboru Apoštolské církve ve FM, Ivo Sysala a Michal Kříž s cílem, aby děti z tohoto sboru spolu navázaly pevné vztahy, začaly svorně žít a kamarádit se. Při rozhodování, zda oddíl bude turistický, cyklistický nebo vodácký, vyhrála u Iva (Kapitán) a Michala (Kroic) láska k nebezpečí a dobrodružství na divoké vodě a moři.

Zakládající členové, kteří se sešli onoho památného zářijového dne na první oddílové schůzce byli: Cpt., Kroic, Pampi, Kari, Slávek, Čochtan, Efča, Frigo, Simika a Árni. Čtyři z těchto zakladatelů jsou  aktivními členy oddílu dodnes

 

Naše první klubovna byla v tzv. „Likusáku“, u Víceúčelové haly (dnes už ani jedna z těchto staveb nestojí), poté jsme se usídlili na 2 roky v podzemním U-krytu, a od roku 2008 si pronajímáme klubovnu v Sokolovně ve Starém Městě u Frýdku.

 

Naši činnost jsme zahajovali pod hlavičkou již zmíněného sboru AC ve FM, poté jsme přešli pod záštitu Sdružení Klubko a od roku 2009 jsme se stali součástí Royal Rangers v ČR.

One thought on “Historie

  1. Aw, this was a very nice post. In idea I want to put in writing like this moreover – taking time and actual effort to make a very good article… however what can I say… I procrastinate alot and certainly not appear to get one thing done.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.