14. dubna – IVOŠ – „Bílá velryba“

1.) Jaký je/byl váš oblíbený předmět ve škole (proč)? 

Geometrie (asi mám dobrou představivost a proto i když jsem jinak z Matematiky vždy propadal, jedno pololetí na učňáku, kdy jsme probírali jen geometrii jsem měl za výborně)

2.) Na kterou akci s Plaváčkem nejraději vzpomínáte? 

Těch „nej“ akcí za mě bylo víc. Hlavně takové, kde byla dobře promyšlená legenda a na ni navazoval program. Třeba tábor Robinson, víkendovky Narnie a podle Ezdráše, atd

3.) Vzpomenete si na nějakou vtipnou situaci či hlášku z Plaváčku?

Je jich mraky, ale u mě jasně vede „bílá velryba“ v mém podání. Večerní hra, kterou jsem musel z části absolvovat nahý, krytý jen kamenem. (To je ale nepublikovatelné). 🙂

4.) Kdo je vaším životním vzorem? 

Vzory se mi v životě dost měnily. Někdy Josef, jindy Daniel. Teď to asi není nikdo krom mne samotného. Uvědomuji si zodpovědnost být správným vzorem Matoušovi. Vzory byly pro mě spíš užitečnější ty negativní osobnosti, ze kterých jsem se mohl poučit, aniž bych jejich chyby sám absolvoval.

5.) Co vám v současné době nejvíce chybí? 

Chybí mi samozřejmě kontakt s živými lidmi z Plaváčku, i ze sboru. A taky víkendovky a jiné akce (i když se jich už jen účastním jako rodič).

6.) Jak ses dostal/dostala do Plaváčku? 

Skončil jsem práci v Ukrytu a modlil jsem se, co s volným časem, jak dál sloužit při práci. Do 14ti dnů se mi ozval David Marko, že Kapitán potřebuje pomoc, jinak se chystá rozpustit oddíl. Byla to pro mě vyslyšená modlitba. Bez váhání jsem přijal.